BIAŁY LĄD

BIAŁY LĄD

BIAŁY LĄD

 
Posłuchaj fragmentu audio
Audiobook Biały Ląd

BIAŁY LĄD

- PIERWSZA SUPERPRODUKCJA WYDAWNICTWA AGORA I PUBLIO

Dzikie lata 90. Eksmilicjant uwikłany w międzynarodową aferę. Czarne złoto, zagadka brutalnego morderstwa i nastrój rodem z filmów Tarantino.

Rok 1998: Polska rozpoczyna negocjacje akcesyjne z Unią Europejską, do kin wchodzą Młode wilki ½, a w sercu Afryki zespół fachowców ze Szczecina robi największy biznes w historii III RP. Media rozpisują się o wielomilionowym kontrakcie, czarnym złocie cenniejszym niż węgiel i polskim przemyśle powstającym z kolan.
Problem w tym, że rzeczywistość różni się od prospektu dla inwestorów.
Audiobook „Biały ląd” to nieprawdopodobna korupcja i kryjący się w buszu rebelianci, a przy telefonach agenci wywiadów…
Gdy w kopalni na południu nowo powstałej Demokratycznej Republiki Konga dochodzi do tragicznego w skutkach sabotażu, szef polskiej ochrony obiektu staje przed zadaniem niemożliwym do wykonania. Wyposażony w wyjątkowo wytrzymałą wątrobę i dyskusyjne kompetencje językowe, ma ledwie trzy dni, aby dowieść, że wypadek jest elementem międzynarodowego spisku, a polski sen o Białym Lądzie to co najwyżej klimatyzowany koszmar. Nic już nie będzie takie, jak było…
"Od początku chcieliśmy napisać książkę z aktorskim potencjałem, więc to nie mógł być kryminał rozegrany na jednej nucie, wyłącznie ponurej albo komicznej. Głównemu bohaterowi wydaje się przecież, że rozpętał trzecią wojnę światową, co prowadzi do komedii omyłek, ale z drugiej strony zagrożenie jest realne. Suspens stale sąsiaduje z absurdem. To lata 90. w pigułce"

– mówią autorzy powieści.

Zobacz zwiastun strzałka w dół
00:00  /  00:00

W ROLACH GŁÓWNYCH

ARKADIUSZ JAKUBIK
Narrator Arkadiusz Jakubik

„W superprodukcji gram rolę narratora, ale nie jest to klasyczny narrator. Czasem zamienia się w strumień świadomości poszczególnych postaci. To dla mnie ogromne wyzwanie aktorskie, że mogę przepoczwarzać się w różnych bohaterów, wchodzić w ich emocje. Takiego doświadczenia przed mikrofonem jeszcze nie miałem."

OLAF LUBASZENKO
Tadzik Zborowski Olaf Lubaszenko

Były funkcjonariusz SB, moczymorda i furiat. Zagłoba okresu transformacji ustrojowej. Robotę w kongijskim przedsięwzięciu dostał po znajomości, a jego mocodawcy liczą, że Tadzik nie będzie sprawiał kłopotów; zadawał zbyt wielu pytań, wnikliwie przestrzegał przepisów. Ot, figurant, przekupna menda… Ale to tylko pozory. Ten PRL-owski miś pod maską kryje stalowy szkielet amerykańskiego Terminatora i trzeba tylko, żeby ktoś za mocno nadepnął mu na odcisk, aby rozpętało się piekło…

ALEKSANDRA SZWED
Elodie Kinyama Aleksandra Szwed

Lekarka z dyplomem PAN, na zlecenie polskich biznesmenów prowadzi w Kongu „wioskę dobroczynności”. Nic nie irytuje Elodie bardziej niż krętactwo i drobne cwaniactwo, rzeczy Tadzikowi – polskiemu everymanowi – nieobce.

MARCIN KORCZ
Piotr Rapacki Marcin Korcz

Młody dyrektor polsko-kongijskiej spółki. Jego stanowisko wyraźnie nie odpowiada starym wygom, które chcą go wygryźć i puścić z torbami. Rapacki ma jednak w małym palcu wiele nowoczesnych socjotechnik, coachingowych tricków i ofensywną obsługę Excela.

MIROSŁAW ZBROJEWICZ
Grzegorz Zachwast Mirosław Zbrojewicz

Przebiegły bandzior, nieprzewidywalny socjopata. To on i jego szemrana firma z Bahamów sabotują polskie przedsięwzięcie w Kongu. Lekko masochistyczny kpiarz.

LESZEK LICHOTA
Maks Wagner Leszek Lichota

Eks-wojskowy. Światowiec. Twarda sztuka. Zostaje przysłany do Konga, aby wyjaśnić, kto i dlaczego próbuje podkopać Wielką Polską Inwestycję.

MAKING OF

00:00  /  00:00

Zobacz jak
wyglądała
produkcja
trailera 
i poznaj
 bliżej 
naszych
bohaterów.

O AUTORACH

MAREK WEŁNA
Marek Wełna

jest lekarzem i pomysłodawcą fabuły „Białego lądu”. To jego literacki debiut.

ŁUKASZ BŁASZCZYK
Łukasz Błaszczyk

jest autorem powieści „Pożegnanie z Budapesztem” (2019) i okazjonalnie tłumaczem, na co dzień pracuje w reklamie.

PAWEŁ SAJEWICZ
Paweł Sajewicz

literaturą zajmuje się zawodowo jako redaktor, napisał też powieść "Republika świecidełek" (2017) i otrzymał nagrodę główną na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu.

JEDNO KLIKNIĘCIE I JUŻ...

Superprodukcja "Biały ląd" już dostępna!
Wybierz audiobook, e-book lub książkę.
Audiobook Biały ląd

Audiobook "Biały ląd"

E-book Biały ląd

E-book "Biały ląd"

Książka Biały ląd

Książka "Biały ląd"

Audiobook Biały ląd

Audiobook "Biały ląd"

E-book Biały ląd

E-book "Biały ląd"

Książka Biały ląd

Książka "Biały ląd"

...

FRAGMENT AUDIO

00:00  /  00:00

POSŁUCHAJ
FRAGMENTU
AUDIOBOOKA
BIAŁY LĄD